Три рослини для здоров'я, краси й сили

21 вересня 2023 р.

«Зелена планета Земної» працює для вас і заради вашого здоров’я. Усім колективом намагаємось за весну, літо і осінь зібрати потрібні трави, щоб потім виготовити з них ліки. Інша велика мета нашої роботи, це відроджувати разом з вами народну медицину, відновлювати ті знання, про які не йдеться в книжках, про які не можна прочитати в інтернеті.

 

Народна медицина передає їх своїми засобами, з покоління в покоління, доносить до нас досвід пращурів, рецепти, знання тих людей, які любили природу, пізнавали її, заповідали і нам шанувати її, брати силу у лікарських рослинах.

Шановні жінки, вболіваючи за ваше здоров'я, хочу познайомити вас з трьома цілющими і цікавими рослинами, якими лікувались ваші далекі і не дуже далекі попередниці.

Астранція велика (Astrantia major) з родини Окружкові допомагала при опущених органах, особливо жінкам. Така проблема часто буває в жінок, які важко працюють, народжують і доглядають дітей, піклуються про всю родину, часто лишаючи поза увагою своє власне здоров’я, бо й часу на те не вистачає.

В якості підіймача органів астранція настільки ж сильна, як підойма (нечуйвітер волохатенький, Hieracium pilosella). Опущена матка, піхва зазвичай є наслідком опущеного шлунка, нирок, збільшеної печінки. Астранція, спільно з веронікою і приворотнем звичайним, допоможе жінці підняти не лише матку, а й всі ці органи. Тоді й матка стане на місце. У дівчаток не будуть болючі місячні, у молодиць також будуть нормальні місячні, у жінок і чоловіків старшого віку не буде нетримання сечі.

Астранція входить до складу фітокомпозиції «Зеленої планети Земної» ПТОЗАН (птоз — опущення, ан — ліквідувати опущення). Засіб підніме всі органи, позбавить від болю в попереку та внизу живота, нетримання сечі.

Інша важлива для здоров’я жінки рослина — вероніка з родини Ранникові. Є біля 30 видів вероніки: дібровна, лікарська, поручейна, сіра, колосиста і багато інших.

Колосиста вероніка (Veronika spicata) це жіноча лікарська рослина, яка найбільше допомагає жінкам підняти органи, нормалізувати стан матки, щоб місячні не були болючі. Коли матка піднімається, у неї вирівнюється шийка, тоді місячні у молодих дівчат не болючі. А жінкам старшого віку вероніка потрібна, якщо болить голова, є підвищена нервова збудливість, підвищений тиск, безсоння. Вона стає сварлива, налітає на чоловіка чи дітей, сварить їх, навіть сама не знає за що. Вероніка зробить жінку лагідною, доброю, адже вона зможе виспатись, вранці встане спокійною, працездатною, без болю в голові чи в серці, зі спокійними нервами.

Вероніку застосовують внутрішньо для того, щоб оздоровити нервову систему, підшлункову залозу, печінку, шлунок, почистити весь організм, зробити чистою кров: беремо 1 ст. л. трави на склянку окропу і вживаємо по чверті склянки 4 рази на день. Вероніка не отруйна і не завдасть шкоди, натомість допоможе вам бути здоровими.

Але вероніку, мабуть, більше цінують за її зовнішню дію. Вона лікує внутрішні та зовнішні грибкові ураження, діатези, інфекційні ураження, бо має сильну бактерицидну дію, загоює і очищає гнійні рани, такі, що не гоїлись довгий час, з яких тече лімфа і гній. При пораненнях шкіри зім’яті листочки вероніки, прикладені до рани, зупиняють кровотечу і рана швидко загоюється.

При грибковому ураженні в ротовій порожнині, коли є білий наліт на язику, з вероніки роблять полоскання: 1 ст. л. трави на склянку окропу, настояти 2 год., теплим настоєм полоскати рот. Зникає неприємний запах з рота, язик стає чистий, ясна здорові. Вероніка допомагає навіть рослинам позбутись грибка: якщо її посадити біля троянд, то на них не буде мікозних уражень.

Вероніка лікарська, підойма та приворотень звичайний входять до складу фітокомпозицій «Зеленої планети Земної», призначених для жіночого здоров’я.

Які багаті наші Карпати! Зійшли з полонини, де збирали астранцію, вероніку, нечуйвітер та приворотень, і біля підніжжя гори просто не можу пройти повз ще однієї трави, якою в давнину користувалась вся наша народна медицина.

Плакун-трава, або плакун верболистий (Lythrum salicaria) — багаторічна трав'яниста рослина родини Плакунові. Вона гарна, яскрава, помітна. Нею більше користувались у дитячій практиці: купали малих у її відварі.

Народна назва «плакун-трава» виникла тому, що від неї плакало все нечисте і все зле, а найзлішим і нечистим, звісно, були хвороби. Дитину купали у відварі плакун-трави, коли у неї був плаксивець, коли малятко не могло спати вночі, або коли були проблеми, висипи на шкірі. Плакун чистив шкіру, лікував рани, виразки, висипи, свербіж, дитячі запрілості. Від купань у цій траві покращувався стан печінки, бо через ніжну дитячу шкіру відвар всмоктувався і всередину організму.

Цією рослиною користувалися, звичайно, і дорослі: вона рятувала від запалень, проносів, дизентерії, застуди, коли підвищувалась температура у дитини або в дорослого. Ми шукаємо нині аспірин або аналгін, а раніше шукали плакун: 1 ст. л. квітів і листочків з верхівки заварити склянкою окропу, настоювати 30 хв., вживати по третині склянки 3 рази на день перед їдою. Можна заварити 3 ст. л. трави на 0,5 л окропу і тримати відвар холодильнику, але краще робити свіжий настій кожен день.

Окрім протизапальних і в’яжучих властивостей, плакун має ще кровоспинні, є надійним засобом від будь-яких внутрішніх (кровохаркання, виразка шлунка) і зовнішніх кровотеч. Зовні на рану прикладали розім’ятий листок плакуну і кровотеча припинялась.

У Грузії і Азербайджані плакун верболистий застосовують замість валеріани, як заспокійливий засіб: коли людина тривалий час хвора, знервована, виснажена, заварюють чай. В Казахстані також цю рослину знають з давніх-давен і користуються нею дуже широко.

Плакун верболистий не отруйний, а ще красивий, приємний і цілющий. В ньому є слизи, які обволікають, дубильні речовини, які зцілюють, смоли, пектини, які очищують організм.

Разом з усім травами, які ростуть на горах, які квітують у долинах, бажаю вам здоров'я міцного, наснаги, щастя, миру на землі і божої благодаті!

Залиште свій коментар
Коментарі
09.10.2023 0:10
Травы.

Как много ценной информации тут собираю! Записываю все в тетрадь. Может пригодятся моим детям или внуком. Или нам с мужем. Жаль, трав здесь мало. А живу я в Дании, где все травы на полях скашивают. Не увидеть тут дикой травы, разве что очень низкой, которой нельзя скосить. Типа клевер. Правда, можно многие травы купить по интернету. Но я не об этом хотела… Жаль, что не основана школа, где учили бы деток этой важной и полезной науке: народная медицина. Старое поколение отходит, а с ним и наши знания о травах. А как больно об этом думать.