Що в природі можна брати, щоб від болю не страждати

16 серпня 2022 р.

Дивина густоквіткова, або скіпетровидна, — дворічна рослина з родини ранникові. Колись була серед фармакопейних рослин й широко використовувалась народною медициною. З лікувальною метою використовують квіти. Збирати їх — справа непроста, бо кожна квіточка квітує лише один день, а збирати їх треба погожої сухої днини і дуже швидко висушити. Тоді ця сировина буде мати повноцінний склад (2,5% слизу, сапоніни, камедь, 11% цукрів, іридоїдний глікозид аукубін, флавоноїд гесперидин, каротиноїди, дубильні речовини, аскорбінова кислота тощо) і буде дійсно помічною.

В Україні зустрічається ще кілька видів дивини: дивина ведмежа, дивина прегарна, дивина залізняковидна, але найбільш помічна саме дивина густоквіткова, з великими квітами. І треба їх збирати тоді, коли вони ще на стеблі. Бо якщо лежать долу, то вже помічними не будуть ні в якому разі — втратили свою цілющу силу. Така властивість цієї рослини. Ці вірші — саме про неї.

Дивина, дивина — засвітилася вона

Царським скіпетром в долині

Всіх вітає і понині.

Рятувати від болю — це основне призначення рослини. Є така дуже неприємна, з сильним болем, хвороба — геморой. По-перше в прямій кишці й задньому отворі є тріщини, по-друге, гемороїдальні вузли защемляються. Люди терплять такий біль, що хоч криком кричи. Хтось звертається навіть до хірургів, а в когось такої можливості немає. Однак є шанс позбутись болю без операції, звернувшись по допомогу до природи та її диво-квітки — дивини.

Ванночка з дивини від геморою

4 жмені свіжозібраних квітів дивини густоквіткової заварити у 5 л окропу, настоювати до прохолодного стану і робити 15-хвилинну сидячу ванночку. Повторювати процедуру через 2 дні.

Після кількох таких ванночок вже не будете відчувати того болю, бо зникне запалення, не буде спазму від защемлення, до того ж стане в нагоді легка наркотична дія рослини.

Через цю якість дивини наші бабусі часто ним користались в разі страшної, тяжкої невралгії (коли нерв запалюється), наприклад, невриту лицьового нерву. Чи, скажімо, прихопило, перекосило спину. Квіти в домашній аптечці убезпечать і від нього, і від зубного болю також.

Для тих, хто не може власноруч зібрати квіти помічної дивини, а хвороба мучить, радимо цілющі фітокомпозиції «Зеленої планети Земної» ВЕНОЛІК і РЕКТОЛІК.

Дивина густоквіткова допоможе людям з патологічним схудненням. До мене звернулась із такою проблемою пані Оля зі Львова. Вона має хворий шлунок. З’їздила в Німеччину — там їй поставили діагноз «гастрит». Але не написали який — чи то гіпоацидний, чи то гіперацидний. Чи знижена кислотність, чи підвищена. Написали тільки, що в неї хелікобактер. І худне дівчина далі, мучиться, болить вся травна система, кишківник страждає від розладів. Тож на поміч їй прийдуть квіти дивини.

Настій квітів дивини від гастриту

1 ст. л. квітів запарити склянкою окропу, вживати по чверті склянки 4 рази на день перед їдою.

А до квітів дивини раджу додати трохи споришу (гусячої трави). Колись наші пращури його щедро давали поросятам, і тварини набирали силу, набирали сало, м’ясо — потім продавали здоровий і смачний продукт. Натомість сучасні господарники замість споришу додають до раціону тварин гормони, які точно вже для людей некорисні.

Тож запам’ятайте, що дивина лікує шлунок, коли там є запальні процеси. Не важливо, якого вони походження, трава ніжно обволікає шлунок і відновлює його слизову оболонку. І в разі гіпоацидного (знижена кислотність), і гіперацидного (підвищена кислотність) гастриту запалення не буде, шлунок буде працювати нормально, біль зникне.

Так лікує «хелікобактер» народна медицина, а «Зелена планета Земної» радить цілющі фітокомпозиції — ЗОЛОТНИК, ГАСТРОУЛЬКАН, ЕЗОФАГІН.

Зауважу, що хелікобактер є в кишківнику кожної людини — це складова нормофлори організму. Але коли його багато, чи він набуває патогенних якостей і шкодить, фітоліки зможуть той мікроорганізм внормувати.

А які квіти дивини цілющі, коли згадати, як добре вони лікують кашлюк у дітей, кашель у дорослих, запалення верхніх дихальних шляхів, бронхіти, бронхіальну астму, легеневі кровохаркання, емфізему легень, легеневі тяжкі запальні процеси, які не виліковуються! Ця рослина допоможе вилікувати запальні процеси навіть у випадку застою лімфи в легенях. Часто це зустрічається у людей, які перехворіли на ковід — їм тяжко дихати.

Чудові квіти діють на всі лімфатичні залози — і лімфа не застоюється. А навіть коли є застій, важко дихати, може і гній бути, і слиз з кров’ю, і емфізема легень, то дивина допомагає: узяти не більше 1 ст. л. квітів на склянку окропу, настоювати 30 хв. і вживати по 1 ст. л. кожні 3 години. Якщо важко дихати, назбиралося багато мокротиння в разі застою лімфи, можна приймати по 1 ст. л. кожні 2 год., разів 8-10 на день.

Фахівці «Зеленої планети Земної» дуже цінують дивину густоквіткову. Вона є складником багатьох наших фітокомпозицій, які радимо від невралгії і легеневих захворювань, передусім перевіреного роками ЛЕГЕНЕВОГО БАЛЬЗАМУ, в якому органічно поєднані медунка, першоцвіт весняний, мати-й мачуха та дивина.

Дивина чудово лікує всі слизові оболонки, які є в організмі: в кішківнику, в горлі, в бронхах... Усуває запалення, біль та спазми. Цьому, як зазначено вище, сприяє незначна наркотична дія рослини, немов зробили ін’єкцію легкого знеболювального.

Наші пращури намагались назбирати і насушити квітів дивини для домашньої аптечки (цілющі властивості квіти зберігають до 2-х років). Крім всього іншого, коли треба було пролікувати якусь рану, порошком з сухих квітів притрушували хворе місце, і рана швидко загоювалась.

Ще одне застосування диво-квітки — від болю в колінах та інших суглобах. Збирали свіжі квіти дивини густоквіткової разом з пуп’янками, запарювали, і оту запарену траву клали на хворий суглоб. Дивина усуває запальний процес, і біль минає.

Залиште свій коментар