Корзина
Ваша корзина пуста.

Від гіпертензії всі засоби добрі

7 ноября 2023 г.

Гіпертензія (стара назва — гіпертонія) — це не стільки хвороба, скільки, як кажуть лікарі, клінічна картина. Вона може виникати при різних хворобах, обмінних порушеннях, бути результатом стилю життя або взагалі не мати визначеної причини.

 

Наші читачі і глядачі, відвідувачі Здравниць «Зеленої планети Земної» дуже часто шукають у нас поради і засобів від гіпертензії. І правильно роблять: якщо тиск підвищений, його обов’язково треба понижувати до норми!

Гіпертензія небезпечна своїми ускладненнями: веде до гострих і хронічних уражень серця і судин, очей, нирок, сприяючи ішемічній хворобі серця, інсульту, інфаркту, нирковій недостатності. Гіпертонія — це також зменшення кровопостачання органів. А коли не вистачає крові, органи отримують мало кисню і живлення, тому деградують, хворіють.

Ознаками високого тиску можуть бути: головний біль, поколювання, стиснення серця вночі, дзвін у вухах, біль в очах та погіршення зору тощо.

Зниження тиску ліками (хімічними чи рослинними) — це так зване симптоматичне лікування. Але оптимальний варіант — це вияснити причину високого тиску і спробувати її позбутись або вилікувати. Фахівці «Зеленої планети Земної» саме так і роблять.

А причин може бути дуже багато: атеросклероз, зменшення еластичності судин, які вже не можуть адекватно розширюватися і звужуватися, неповноцінна (слабка) робота нирок, атеросклероз ниркової артерії та її відгалужень; нервове, фізичне, розумове перенавантаження; порушення в роботі симпатичної нервової системи; гормональні та ферментні порушення (щитовидної залози, надниркових залоз, підшлункової); ушкодження печінки; порушена діяльність кишківника, важкі ураження нирок, цукровий діабет і його наслідки. Спадковість теж має місце.

«Гіпертензійні» фактори стилю життя: надмірне вживання цукру (призводить до запалення стінок судин і атеросклерозу), натрію (солі, соди, інших харчових добавок: бензоату натрію, глутамату натрію, нітриту натрію), яке часто поєднується з нестачею калію в раціоні, вживання алкоголю, наркотиків, стимуляторів на основі солодки, ожиріння. В багатьох випадках неможливо визначити причину, таку гіпертензію називають первинною.

Гіпертензія часто є наслідком метаболічного синдрому: ожиріння, інсулінорезистентності, підвищеного рівня інсуліну в крові, гормональних порушень. Інсулін викликає пряму затримку солі та води в нирках (отже, збільшення тиску), а з іншого боку, сприяє росту м’язових клітин судин, що призводить до підвищення опору в кровотоці.

Гіпертонія може мати і психосоматичну складову — коли нервово-психічні процеси впливають на роботу органів. Це добре доводить той факт, що психотерапія допомагає лікувати високий тиск, її часто використовують у поєднанні з препаратами від тиску. Я завжди обов’язково питаю людину, коли у неї підвищується тиск, бо це може допомогти визначити його причину. І якщо тиск підвищується вдень — з ранку до вечора — то це якраз через нервову систему.

Але наразі я частіше бачу причину в нирках: вони можуть бути опущені, коли печінка збільшена і шлунок опущений. В таких умовах нирки не можуть добре працювати, виводити рідину. І якщо вдень було більш-менш нормально, а от вранці голова важка від тиску, болить в потилиці, а до того ще болить поперек, є набряки на обличчі (мішки під очима), втомлюваність — то це яскрава картина хворих нирок, сигнал, що треба їх лікувати, можливо, підняти.

Піднімає нирки фітокомпозиція НЕФРОПТАН. Буває, що нирки страждають від запалення (НЕФРОЛІК), виникають кістозні утворення (КІСТОЛІК, ГЛОМЕРАН) або камінці (ОКСАЛАН, ПОДАГРИН, СОЛЕНОРМ). Все це може бути причиною підвищення тиску, особливо в чоловіків. Коли нирки хворі, то більше навантаження відчувають передміхурова і статева залози; чоловіки встають мочитися вночі, мають проблеми із сечовипусканням. Тоді потрібні також ліки для статевої залози: від простатиту чи аденоми (ПРОСТАДЕН, ТУМОРАН).

Власне для зниження тиску «Зелена планета Земної» радить приймати НЕФРОЛІК, ГІПЕРТАН, СПАЗМІН. Вже за тиждень стане краще, а за 3-4 тижні будете вставати зі свіжою головою, без болю і набряків. А щоб ще швидше нормалізувався тиск і не страждало серце від нестачі живлення і кисню додаємо також СТЕНОКАРД.

Якщо печінка збільшена, в ній є застій крові, то крові не вистачає для не лише для серця, а й решти органів. Печінці треба допомогти відновити свою функцію за допомогою ГЕПАХОЛУ. А щоб піднялися на своє місце нирки і шлунок, які внаслідок збільшеної печінки опущені і не можуть нормально працювати, то до ГЕПАХОЛА додаємо ГАСТРОТОН і вже згаданий НЕФРОПТАН.

Але лише ліками хворобу важко здолати. Організму треба допомагати справитись з недугою всіма можливими засобами, зробити так, щоб вона більше не поверталась.

Зменшіть споживання натрію. Доза солі на добу для дорослого не має перевищувати 5 г (чайна ложка) (це 2,4 г натрію), а Американська кардіологічна асоціація радить дозу у 1,5 г натрію (пів чайної ложки солі). Домашню їжу краще взагалі не солити, особливо, якщо ви їсте м’ясо, в якому натрію дуже багато. Більшість рослин, навпаки, містять дуже мало натрію. В магазинній їжі завжди дивіться на склад продукту: сіль там вказують. Дуже багато солі в хлібові (1 г на 100 г, тобто 150 г хліба вже містять всю сіль, яку можна з’їсти на день за порадами кардіологів), в маринованих, консервованих, м’ясних продуктах, сирах, соусах.

Збільшіть споживання калію, його найбільшим джерелом є рослинні продукти. Співвідношення натрію та калію особливо важливо для регуляції артеріального тиску! У фруктах та овочах особливо багато цитрату калію, який знижує тиск. Лише в рослинах є флавоноїди (таксифілін) та інші рослинні специфічні сполуки, які добре впливають на серце і судини, знижують тиск і розширюють судини. Тому рослинна дієта пов’язана з низьким ризиком розвитку гіпертензії і може використовуватися як частина лікування.

Відмова від куріння прямо не знижує тиск, але дуже-дуже суттєво зменшує ризик розвитку ускладнень гіпертензії. А от вживання алкоголю та високий тиск пов’язані між собою.

Треба позбутись зайвої ваги, відновити талію — саме жир на животі є джерелом гормональних порушень; так можна позбутись інсулінорезистентністі, цукрового діабету, високого рівня холестеролу, серцевої недостатності. Зменшення ваги на 10 кг при ожирінні може знизити тиск на 5-20 мм рт. ст. , але це стається лише у кожного другого пацієнта, при цьому рівень цукру зменшується ще більше, ніж тиск.

Поєднання різних, а краще всіх одразу заходів, включно з фітотерапією, значно посилює результат! Поєднання фізичних вправ (хоча б 30 хв. на день) зі зміною в раціоні і зменшенням ваги не тільки знижує тиск, але й зменшує м’язову масу лівого шлуночка (гіпертрофія лівого шлуночка).

Потрібно періодично контролювати вміст ліпопротеїнів низької щільності і тригліцеридів в крові, жінкам особливо після настання менопаузи. Раціон, бідний на цукор, холестерол і багатий на антиоксиданти і вітаміни, фізична активність є основними засобами профілактики атеросклерозу, який є як причиною, так і наслідком гіпертензії.

Оставьте ваш комментарий