Лікування грипу

17 квітня 2024 р.

Щороку ми проживаємо епідемію грипу, а останні роки вона поєднується ще й з ковідом-19, тому бачимо змішану епідемію, змішану інфекцію.

 

Наразі, якщо у пацієнта з температурою до 40°С, яка тримається більше 3 днів, ми проводимо обстеження на ковід, то воно негативне. Але якщо робимо поєднаний тест на грип і ковід, то він позитивний для обох інфекцій. Це може свідчити про те, що грип із коронавірусом мутують, і з'являються трошки інші симптоми.

Існує багато видів грипу. В зимовому сезоні 2024 року був найбільш поширений грип А. Саме вірус грипу А починає мутувати з коронавірусом, і як наслідок ми бачимо змішані симптоми двох хвороб. Молекула, яка зараз мутує, містить частково РНК вірусу грипу і РНК коронавірусу.

Симптоми грипу А дуже агресивні, передусім, це стійка висока температура, яка не знижується від нурофену чи парацетамолу. Тому вважаю доречним, особливо для лікування дітей, підключати фітокомпозиції «Зеленої планети Земної» ГРИПОЛІК і ТОКСАН, бо саме ТОКСАН знімає інтоксикацію. Рекомендую їх приймати дітям кожні 3 години і дозувати залежно від віку, по 1-3 краплі; дорослим по 5 крапель кожні 2 години. Потрібно також дієтичне харчування і вдосталь рідини, до 3 літрів на добу. І за 3 дні стан покращується.

У дорослих буває, що на тлі хвороби стає високий артеріальний тиск. Це говорить про те, що вірус, хоч він і мутований, уражує судини. З'являються сильні головні болі, такі як при ковіді, часто над переніссям. В такому випадку до курсу лікування додаю фітокомпозицію ЕНЦЕФАН. Для більшої ефективності поєдную її з ВЕНОЛІКОМ. Ефект такого спільного застосування кращий, що видно і за результатами аналізів крові, зокрема показника д-димер, який свідчить про тромбоз. Фітокомпозиції ЕНЦЕФАН і ВЕНОЛІК призначаю одразу на 3 місяці.

У хворих також з'являється нежить, який триває 3-4 дні (або лише закладений ніс), і біль у горлі. Якщо при появі цих симптомів або ще до початку захворювання (як роблять деякі мами, коли хтось в сім’ї вже захворів) давати дитині МИГДАЛІК, РЕСПІРАН, а коли підвищується температура — ГРИПОЛІК, ТОКСАН, то перебіг захворювання набагато легший і період одужання коротший. Можливо тут іще грає роль стан імунної системи.

До нашої Здравниці зазвичай відвідувачі звертаються вже після гострої стадії хвороби, після лікування під наглядом сімейних лікарів. Приходять до нас з різними ускладненнями: поганим сном у дитини, погіршенням слуху, м’язовими болями. Наші лікарі виявляють як ускладнення неврит слухового нерву, деколи пневмонію. Дуже часто бачимо міозити і міалгії, коли у дитини настільки сильні болі в ногах, що їй важко ходити і навіть ставати на ноги.

Оглядаючи дитину, збираючи анамнез, з'ясовуємо, що пройшло тільки 3 дні після високої температури. В залежності від ускладнення призначаємо наші фітокомпозиції.

Грип дає інтоксикацію, яка проявляється як діарея, нудота, блювота, біль у животі. Раніше під час грипу таких симптомів не було. А от ковід давав подразнення шлунково-кишкового тракту. Тому призначаю ГАСТРОТОН, ГЕПАХОЛ, ДІАМАНТ, ТОКСАН, адже йде інтоксикація. Вони працюють дуже ефективно, покращують апетит, прибирають нудоту. Якщо при пальпації живота відчуваю застій жовчі, призначаю ГЕПАХОЛ-3. І після високої температури ще обов’язково додаю ГЕЛЬМІН. Адже якщо є застій жовчі, то у більшості випадків там є лямблії, бо зараз майже у кожній сім’ї є тваринки.

Рекомендую також пити багато рідини. Були випадки, коли мама давала дитині фітокомпозиції, але не давала вдосталь рідини. Через це стан покращувався повільно, але з часом все проходило.

Наголошу, що дуже важливо робити тест на грип, щоб швидше почати лікування і запобігти ускладненням. Якщо вчасно не лікувати грип, він може спричинити вушну інфекцію, діарею, нудоту, блювоту, запаморочення, біль у животі чи грудях, загострення астми, пневмонію, бронхіт, проблеми з серцем, судинами, нирками тощо. Грип навіть може бути смертельним.

Для деяких груп населення грип особливо небезпечний. Це діти до 5 років, вагітні, старші люди, з ослабленою імунною системою чи хронічними хворобами серця, нирок, з діабетом, гепатитом чи СНІДом. Не потрібно приймати антибіотики від вірусних захворювань чи для профілактики бактеріальних інфекцій — хіба що їх за показами призначає лікар. На жаль, лікарі часто роблять це необґрунтовано, що може погіршити стан, сприяти розвитку резистентності до антибіотиків.

Досвід лікування новітньої інфекції показує, що фітозасоби переносяться легко і вони підходять для всіх вікових груп. Сімейні лікарі, які працюють у нашому закладі, активно починають їх призначати.

ГРИПОЛІК збиває температуру до 38°С. Мами панікують, але я рекомендую не збивати нижче. Якщо немає схильності до судом, епілепсії, варто потерпіти 2-3 дні для швидшого одужання.

ВІРУСАН даю, якщо були до грипу загострення герпесу, людина інфікована вірусом Епштейна-Бар чи іншими герпес-вірусами.

Обов’язково призначаю ТОКСАН і ЛІМФОГРАН, який чистить лімфу, тому кількість токсинів, які утворилися внаслідок боротьби між вірусом і організмом, зменшується.

На прийомі недавно була дитина 7 місяців, у якої в перші дні хвороби ШОЕ була 45. Лейкоцити не збільшені, що свідчило саме про вірусне ураження. Ми призначили тільки ГРИПОЛІК, ТОКСАН, ЛІМФОГРАН (підщелепні і задньо-шийні лімфатичні вузли були збільшені), після чого ШОЕ понизилася до 15.

При ураженні мутованими вірусами органів дихання з’являється страшенно сильний кашель з блюванням, самовільним сечовипусканням і головними болями. Тоді застосовую ЛЕГЕНЕВИЙ БАЛЬЗАМ, деколи підключаю ФТИЗОЛІК, ЛАРИНГАН, содові інгаляції. Але кашель все одно тримається 3-5 днів.

У випадку невритів використовую НЕВРИН, а також за показами СПАЗМІН, АЛЬГОСАН, ЕНЦЕФАН, САНОТИТ. А після хвороби, після одужання ще призначаю ІМУНАТ, ВІТАЛОНГ і НОРМОСТРУМ.

Оксана ГРИГОРЕНКО, лікарка-консультантка Здравниці «Зелена планета Земної» №50, м. Кам’янець-Подільський,
вул. М. Драгоманова, 14а  («Центр сімейної медицини»).
Конт. тел.: (098) 812­63­48; (096) 796­36­85

Залиште свій коментар